© BRONKA NOWICKA, fot. Krzysztof Kalinowski

POETYCKIE GŁOSY W GORLICACH

Obok reportażystów i prozaików w gronie festiwalowych gości nie mogli nie pojawić się autorzy poezji, której wpływy są widoczne w pisarstwie Zygmunta Haupta.

© ŻANNA SŁONIOWSKA, fot. Adrian Błachut

WEEKEND POD ZNAKIEM PROZY

Wśród znakomitych autorów z Polski i z zagranicy, którzy między 21 a 24 września będą gościć w Gorlicach, liczną i różnorodną grupę stanowią prozaicy, tak więc w festiwalowy weekend wszystkich miłośników prozy zachęcamy do odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

© ROBERT WIĘCKIEWICZ, fot. Leszek Holf-Zych

PRZYJEMNOŚCI NIE TYLKO LITERACKIE

Festiwal im. Zygmunta Haupta to czas poświęcony nie tylko współczesnej literaturze i osobie patrona. W programie obok wydarzeń literackich nie mogło zabraknąć akcentów muzycznych oraz spotkania z prozą Haupta interpretowaną na scenie.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Bartłomiej Kiełtyka

ZAGRANICZNI GOŚCIE I SPOTKANIA TEMATYCZNE

W drugiej połowie września w Beskidzie Niskim ponownie zapanuje iście literacki klimat, a to za sprawą szeregu spotkań z krajowymi i zagranicznymi autorami, którzy przyjadą do Gorlic, by po raz trzeci oddać literacki hołd Zygmuntowi Hauptowi oraz zaprezentować publiczności swoją twórczość.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta

3. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — PROGRAM

Po raz trzeci zapraszamy do Gorlic na Festiwal im. Zygmunta Haupta. W programie spotkania tematyczne, spotkania autorskie oraz koncerty.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

3. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — ZAPOWIEDŹ

Organizatorzy Festiwalu im. Zygmunta Haupta mają przyjemność poinformować, że już niebawem miłośnicy literatury będą mogli się spotkać podczas trzeciej edycji wydarzenia poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych, choć często pomijanych, autorów w historii literatury polskiej XX wieku.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

ZYGMUNT HAUPT. POWRÓT PISARZA – KONFERENCJA

Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL oraz Zakład Literatury Współczesnej UMCS zapraszają na konferencję naukową „Zygmunt Haupt. Powrót pisarza”, która odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2017 w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 94).

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Bartłomiej Kiełtyka

ZYGMUNT HAUPT — DRUGIE ROZDANIE

Pod koniec września Zygmunt Haupt powrócił do Gorlic, a wraz z nim znakomita reprezentacja twórców krajowych i zagranicznych oraz publiczność, która odwiedziła Beskid Niski, by przez cztery dni uczestniczyć w prawdziwym święcie literatury.

Zygmunt Haupt - Baskijski diabeł © czarne.com.pl

NOWE WYDANIE „BASKIJSKIEGO DIABŁA”

Tegoroczny Festiwal im. Zygmunta Haupta będzie skromniejszy niż w roku ubiegłym (przyczyną jest brak dotacji MKiDN), ale za to uświetni go wydanie „Baskijskiego diabła” Zygmunta Haupta pod redakcją prof. Aleksandra Madydy.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

„NIEZAPAMIĘTANIE” – PREMIERA W RADIOWEJ DWÓJCE

Już dziś o godz. 19:00 w Programie 2 Polskiego Radia będziemy mogli posłuchać radiowej wersji monodramu „Niezapamiętanie”, który miał swoją premierę podczas pierwszej edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

ZYGMUNT HAUPT POWRÓCIŁ

Dziesięć dni, blisko czterdziestu gości z Polski i z zagranicy, ponad trzydzieści wydarzeń i wspaniała publiczność, która nie zawiodła od pierwszego do ostatniego spotkania.

Festiwal im. Zygmunta Haupta, Zygmunt Haupt Festival © Zuzanna Rogatty

DRUGA OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA ZNAKÓW GRAFICZNYCH

Mamy przyjemność poinformować, że logo Festiwalu im. Zygmunta Haupta, którego autorką jest Zuzanna Rogatty, zostało zakwalifikowane do Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych.