PABLOPAVO

PABLOPAVO - Ladinola © www.karrot.pl

Płyta Ladinola (Karrot Kommando, 2017) to godzina muzyki umiarkowanie młodzieżowej. Tytuł jest trochę zwodniczy, choć sporo piosenek nawiązuje do muzyki latynoskiej, ale takiej już oprowadzonej po Warszawie. Nieco się zmęczyła, a smog ją upudrował po naszemu. Na płycie zmieściło się 15 utworów, które skomponował zespół Ludziki, a słowa do nich napisał Pablopavo (i trochę Earl Jacob).

„To popowa płyta, zamieściliśmy na niej wiele melodii, które przy odrobinie dobrej woli można uznać za ładne. Gdyby wokalista umiał śpiewać, bylibyśmy od teraz popularni jak Eleni”.

PAWEŁ SOŁTYS — PABLOPAVO | Wokalista, kompozytor, autor tekstów i dziennikarz. Grał i śpiewał w zespołach i projektach: Saduba, Magara, Sedativa, Vavamuffin i Zjednoczenie Soundsystem. Laureat Paszportu „Polityki” 2014 w dziedzinie muzyki popularnej, typowany również w kategorii literackiej. Jego formacja Pablopavo i Ludziki wydała albumy: Telehon (2009), 10 piosenek (2011), Polor (2014; singiel Koty został zaprezentowany nietypowo — jako związana z piosenką gra typu arcade, a Dancingowa Piosenka Miłosna zyskała uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi czwarte miejsce na Liście Przebojów Trójki), Ladinola (2017; płyta jest anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy). Pablopavo wydał ponadto albumy: Głodne kawałki (2011; w duecie z producentem Praczasem), Tylko (2014; album solowy, zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych — po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: Sobota i Carlos), Zjednoczenie Soundsystem (2015; album pokazał, że Pablopavo cały czas doskonale sprawdza się w konwencji reggae raggamuffin, a utworami takimi jak International czy To dla tych rozbrzmiewały parkiety imprez reggae w całej Polsce), WIR (2015; płyta sygnowana jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas była zaskoczeniem dla słuchaczy — sam artysta powiedział, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa płyta w jego dorobku). Przez wszystkie te lata Pablopavo współpracował z wieloma zespołami i solistami, śladem po tej działalności jest około 40 płyt i niezliczona ilość koncertów. Jako dziennikarz był związany ze stacją radiową Roxy FM, w której prowadził autorską audycję „Tramwaj z Pragi”. Autor tekstów i opowiadań drukowanych w „Studium”, „Lampie” i „Ricie Baum”. Regularnie publikuje w „Polityce”; jest autorem recenzji Baskijskiego diabła (Upał, Haupt, porwanie, w: „Polityka” 2016/32).

źródło:
www.karrot.pl/pablopavo
www.facebook.com/Pablopavo-78653733785