ZRZUTKA NA 7. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — DZIĘKUJEMY!

Dodano 20.7.2021

Zakończyliśmy właśnie zbiórkę crowdfundingową na 7. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Dzięki przychylności i wpłatom widzów Festiwalu, a także pomocy partnerów i osób, które przekazały na jej cel specjalne nagrody — zebraliśmy kwotę 56 660 zł czyli 113% zakładanego celu. Wszystkim gorąco dziękujemy! Dzięki Waszej pomocy spotkamy się po raz kolejny w Gorlicach.  

A teraz zaczynamy realizować nagrody. Mamy prośbę o chwilę cierpliwości i danie nam czasu na przygotowanie podsumowania, ponieważ jest Was naprawdę dużo. A dokładnie 306 osób. Wypatrujcie wkrótce w swoich skrzynkach mailowych wiadomości od nas. Z każdą osobą skontaktujemy się indywidualnie i przekażemy informacje o stanie realizacji danej nagrody. Nasz adres e-mail, na który możesz kierować wszelkie pytania: festiwalhaupta@gmail.com

— Nagrody – te materialne i niematerialne – zostaną przekazane w terminie od zakończenia zbiórki (18.07.2021) do 31.10.2021. 
— Nagrody takie jak plakaty, torby, plecaki, tiszerty, bluzy — po zakończeniu zbiórki skontaktujemy się z Tobą mailowo w celu ustalenia sposobu przekazania nagrody, rozmiarów etc. Następnie przedmioty zostaną zamówione i wysłane pocztą/kurierem albo przekażemy je Wam podczas Festiwalu (w zależności od preferencji).
— Nagrody książkowe z autografami — będziemy je wysyłać po zakończeniu Festiwalu, podczas którego zbierzemy dla Was dedykacje. Możliwy będzie też odbiór osobisty.
— Termin realizacji nagród takich jak warsztaty, spotkania, wycieczki etc. — będziemy ustalać indywidualnie drogą mailową.

Zapraszamy więc do Gorlic w terminie 22–26 września 2021 r. Na program wydarzenia złoży się co najmniej 20 wydarzeń. Odbędą się one w siedzibie Gorlickiego Centrum Kultury zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic.

Dziś chcemy podziękować także wszystkim osobom i podmiotom, które na cel naszej zrzutki przekazały nieodpłatnie nagrody. Są to: Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo W.A.B., Wydawnictwo Cyranka, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Wolno, Wydawnictwo Marginesy, Biuro Literackie, TAiWPN Universitas, Dwutygodnik, Kulturalna w Warszawie, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Kondrat — Wina Wybrane, Pracownia artystyczna „Bez pośpiechu” w Gorlicach, Wydział Kultury i Promocji UM Gorlice, Dworek Rousseau w Białowieży, Stara Farma i Chutor Grzegorza w Beskidzie Niskim, Magdalena Budzińska, Anna Dobrowolska, Darek Foks, Magdalena Gołębiowska-Śmiałek i Andrzej Śmiałek, Mikołaj Grynberg, Maciej Jakubowiak, Lidia Kocur, Zofia Król, Paweł Panas, Henryk Sawka, Ziemowit Szczerek, Kamil Targosz, Weronika Wronowska, Alina Zachariasz-Kuciakowska.

Oprócz wsparcia ze zbiórki crowdfundingowej (56 660 zł) dysponujemy kwotą 30 000 zł — są to środki zabezpieczone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach i Miasto Gorlice — a także wpłatami od Sponsorów Festiwalu: Towarzystwa z Beskidu Niskiego, Agencji Autorskiej Autograf, Cluster Offices i Banku Spółdzielczego w Gorlicach. Pomoc finansową lub rzeczową zaoferowali również Partnerzy Festiwalu: Czeskie Centrum w Warszawie, Czeskie Centrum Literatury (CzechLit), Biblioteka Ziemi Morawskiej (MZK), Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Zjednoczenie Łemków w Gorlicach.

Organizatorami Festiwalu są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Wydawnictwo Czarne, Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury. 

7. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w terminie 22–26 września 2021 r. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU, YOUTUBIE i INSTAGRAMIE

Foto © Jacenty Spyra

© FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA | ZYGMUNT HAUPT FESTIVAL